Connect with us

Фудбал

Легендата го напаѓа Хамес Родригез: Работи спротивното од она што треба да се направи

Фаустино Асприл ја критикуваше одлуката на Хамес Родригез да се пресели во Евертон, дефинирајќи го клубот како „клуб кој не оди подалеку од средината на рангирањето“.

„Хамес го прави спротивното од она што треба да се стори“, изјави поранешниот напаѓач за Блу радио.

Изборот на град е исто така сомнителен за Асприл:

„Тој не сакаше да остане во Баерн затоа што беше премногу студено и се врати во Реал Мадрид за да ја грее клупата и сега заврши во Евертон”.

loading...

„Мислам дека е постудено е во Ливерпул”.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com