Connect with us

Фудбал

Леонардо: Тоа е неприфатливо и лажно

„Л’Екип“ ги откри деталите за договорот на Меси со ПСЖ и, според францускиот весник, поранешната sвезда на Барселона ќе заработи 110 милиони евра доколку остане во Париз до 2024 година.

Леонардо, спортскиот директор на францускиот клуб, негираше се, нарекувајќи ја веста „неприфатлива и целосно лажна“.

„Тоа е непочитување и не ни се допаѓа. Ова е далеку од вистината, и во однос на времетраењето на договорот и во однос на бројките. Можам да кажам дека договорот е на две години“.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама