Connect with us

Фудбал

Лев ја советува ѕвездата: Треба да го напуштиш ПСЖ

Селекторот на Германија, Јоаким Лев, го советуваше Џулијан Дракслер да го напушти ПСЖ, кој е под водство на тренерот Томас Тухел.

„Тој е на возраст кога треба редовно да игра“, рече Лев пред натпреварот во Лигата на нации против Швајцарија.

„Прашањето е дали ПСЖ ќе го пушти да си замине”.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com