Поврзи се со нас

Фудбал

Ливерпул постигна договор, Флик ја поздравува sвездата на Баерн

Ливерпул постигна договор со Баерн Минхен за Тијаго Алкантаран. Англискиот тим конечно го убеди германскиот шампион да го ослободи шпанскиот фудбалер. „Редсите“ ќе плати 5 милиони евра оваа сезона и уште 20 следното лето за Тиаго.

Тренерот Ханс Флик го поздрави својот играч од средниот ред, правејќи многу емотивно разделување.

„Тиаго е извонреден играч, кој има голем успех веќе седум години со Баерн Минхен. Тој е одлична личност и извонреден професионалец“, рече Флик на денешната прес-конференција.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама