Connect with us

Фудбал

Макаби добива звучно засилување

Шпанецот Хозе Родригез пристигнува во Израел каде ќе потпише договор со Макаби Хаифа.

25-годишниот играч за врска договори се со Израелците, но сè уште нема потпишано договор.

Тој е играч од на школата на Реал, а во декември 2012 година дебитираше за Реал против Атлетико. Играше за Депортиво, Галатасарај, Мајнц, Малага, Макаби Тел Авив, Фортуна Ситард и Фуенлабрада.

Тој беше член на јуниорските селекции на Шпанија и имаше можност да игра во репрезентацијата до 21 година со играчи како Себаљос, Суарез, Мунир, Белерин, Нигез …

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com