Connect with us

Фудбал

Македонија освои бод на гостувањето кај Грузија

Македонската репрезентација денеска ремизираше на гостувањето кај Грузија во рамките на Лигата на Нации. Иако со играч помалку на теренот, сепак успеавме да го зачуваме резултатот од 1:1 и да заминеме со бод од Грузија.

Резултатот го отвори домаќинот уште во 13. минута од натпреварот. Окријашвили погоди за водство на домаќинот од 1:0.

Во 33. минута од натпреварот нашата репрезентација дојде до изедначување. Стефан Ристовски ја затресе мрежата на противникот и изедначи на 1:1.

Нашата репрезентација од 64. минута играше ослабена на теренот. Муслиу заработи црвен картон и ја отежна работата на теренот на нашата репрезентација. Но сепак, и покрај тоа што бевме со играч помалку успеавме да го сочуваме резултатот од 1:1 и да заминеме непоразени од Грузија.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com