Connect with us

Фудбал

Македонски фудбалер едно од деветте засилувања на Кајзери, промовиран со екс ѕвездата на Тотенхем

Турскиот тим Кајзериспор промовираше девет засилувања за новата сезона. Меѓу нив е и екс вардарецот Даниел Аврамовски. Аврамовски, кој претходно има настапувано за тимови од Словенија и Србија, потпиша тригодишен договор со турскиот тим.

Секако, од деветте засилувања, најзвучното име е она на екс ѕвездата на Тотенхем и Евертон, како и репрезентацијата на Англија, Арон Ленон.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com