Connect with us

Фудбал

Манчестер Сити не се откажува од Кулибали

Претходно се пишуваше дека Манчестер Сити му понуди на Наполи 65, а потоа и 70 милиони евра за Калиду Кулибали.

Наполи ги одби тие понуди и продолжи да инсистира на најмалку 80 милиони.

Сега се поставува прашањето дали фокусот на Сити ќе остане на сенегалски стопер, бидејќи приказната за доведувањето на Лионел Меси на „Етихад“ се отвори за кратко време.

Сепак, Меси вчера објави дека ќе остане барем уште една сезона на Ноу Камп, па Сити може да се врати на други работни места.

loading...

Така, италијанските медиуми пишуваат дека Сити испратил нова понуда за Кулибали, која со бонуси достигнува 75 милиони евра.

Сè уште бројката не е 80 што шефот на Наполи ја бара, но можеби е понуда што ќе го „омекне“ Де Лаурентис и ќе го донесе трансферот на Кулибали на чекор до реализација.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com