Connect with us

Фудбал

Марота подготвува уште еден подарок за Конте

Постојат многу новини за трансфер пазарот кои доаѓаат од куќата на Интер.

Откако сонуваа за Меси неколку дена, Интер успешно ја затворија операцијата наречена „Видал“, но тимот на Конте сè уште не може да се смета за комплетен.

Еден од редовите што Конте ќе го засили е нападот. Перишиќ не е доволен за да му се даде малку здив на дуото Лаутаро-Лукаку.

Затоа, Марота работи на тоа да му даде на Конте напаѓач кој би можел да го користи кога на Лаутаро или Лукаку им треба пауза.

loading...

Според Тутоспорт, Интер се многу близу до постигнување договор за Љоренте, поранешниот играч на Конте во Јувентус.

Операцијата ќе го чини Интер околу 2,5 милиони евра, за 5 милиони помалку од она што го бара Челси за Жиру.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com