Connect with us

Фудбал

Меси до Валверде: Ќе успееш, каде и да одиш

Неспорниот број 1 на Барселона, Лионел Меси се обрати кон Ернесто Валверде, кој вчера се раздели со клубот.

Тренерот замина по две шпански титули и како лидер во тековниот шампионат.

„Ти благодарам за сè, господине. Каде и да одиш, сигурно ќе се справиш добро, затоа што не само што си исклучителен професионалец, туку и си одличен како личност. Ти посакувам успех“, пишува Меси.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com