Connect with us

Фудбал

Меси по шести пат ја освои најважната индивидуална награда во фудбалскиот свет – „Златната топка“

Објавено:

Наградата за најдобар голман во сезоната 2018/2019 година ја доби бразилскиот интернационалец од редовите на Ливерпул, Алисон Бекер, а наградата за најдобар млад фудбалер заврши во рацете на холандскиот интернационалец од редовите на Јувентус, Матијас де Лихт.

Капитенот на каталонскиот гигант Барселона, Лионел Меси, по шести пат ја освои најважната индивидуална награда во фудбалскиот свет – „Златната топка“ на Франс Фудбал.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама