Connect with us

Фудбал

Милан бара наследник на Златан, цели на поранешната ѕвезда на ривалот

Во Милано се чини дека веќе почнаа да размислуваат за наследникот на Златан Ибрахимовиќ.

Поврзан со црвено-црниот клуб со договор кој истекува следниот јуни, 39-годишниот напаѓач може да одлучи да се пензионира на крајот од оваа сезона.

Црвено -црните лидери го знаат ова и почнаа да прават проценки за иднината.

Треба да се најде напаѓач од највисоко ниво и, според „Тутоспорт“, овој напаѓач може да биде Мауро Икарди, кој не наоѓа простор за игра во ПСЖ.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама