Connect with us

Фудбал

Милик го напушти тренингот на Наполи! Дали се приближува трансфер?

Ова се жешки часови на оската Неапол-Рим. Целото внимание е насочено кон преговорите што ќе го натераат Аркадиуш Милик да го носи дрес на клубот од Рим, прашање на денови, а можеби дури и часови.

Милик повеќе не е дел од плановите на Наполи и Гатузо, кој не го повика на пријателските натпревари против Пескара и Спортинг Лисабон (последниот беше откажан). До вчера тој продолжи да тренира во со остатокот од тимот, но денес тој не присуствуваше на тренинг сесијата. Во 12:30 часот Полјакот го напушти спортскиот центар со својот автомобил.

Трансферот во Рома се ближи, неговиот агент Давид Пантак веќе е во главниот град за да го најде клучниот договор со клубот. Милик ќе заработува 5 милиони евра по сезона (со вклучени бонуси) додека околу 25 милиони евра ќе завршат во касата на Наполи.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com