Connect with us

Фудбал

Миралем Пјаниќ вечерва пристигнува во Барселона

Миралем Пјаниќ успешно се опорави од коронавирусот и наскоро ќе и се приклучи на Барселона во подготовките за новата сезона.

Пјаниќ требаше да отпатува за Барселона пред неколку недели, но на тестирање пред да замине, откри дека е позитивен на коронавирус. Но, играчот за врска се опорави по 14 дена во изолација и е подготвен за нови предизвици.

Пред два дена тој потврди дека е негативен во тестирањето, и сега конечно може да отпатува за Барселона.

Мундо Депортиво денес објави дека Пјаниќ вечерва ќе пристигне во овој град. Утре треба повторно да биде тестиран, а викендов се очекува да тренира во каталонскиот клуб.

loading...

Исто така, Пјаниќ треба да биде официјално претставен на „Камп Ноу“ на почетокот на следната недела како ново засилување за Барселона.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com