Connect with us

Фудбал

На чекор до финале, предност од 2:0 за ПСЖ на полувреме

ПСЖ и Лајпциг во моментов водат битка за место во финалето од Лигата на шампионите. Парижаните покажаа нешто подобра игра во првото полувреме и заслужено водат со 2:0.

Шампионот на Франција дојде во водство уште на почетокот на натпреварот, односно во 13. минута од натпреварот кога Маркињос погоди за 1:0.

Во 42. минута од натпреварот одличната акција Ди Марија ја претвори во гол и зголемува на 2:0.

Дали Лајпциг ќе најде сили и ќе се врати во игра по паузата останува да видиме.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com