Connect with us

Фудбал

На Интернет кружи фотографија од понудата на Манчестер Сити за Лионел Меси

Лионел Меси ќе игра во Барселона за новата сезона. Аргентинецот сакаше да ги напушти Каталонците, но тоа беше невозможно да се направи по мирен пат.

Додека бараше излез од Ноу Камп, Меси најмногу се поврзуваше со трансферот во Манчестер Сити, кој наводно подготвувал неколку понуди.

На Интернет започна да кружи фотографија од понудата на Граѓаните, што е далеку помалку од 700 милиони евра, што е износот на клаузулата за откуп. Ова е цифра од 200 милиони евра.

Понудата, за која многумина тврдат дека е лажна и далеку од вистината, е помалку од најголемиот трансфер во историјата, односно 222 милиони евра што ПСЖ и ги плати на Барселона за Нејмар.

loading...

Наводно, Граѓаните би биле подготвени да ја платат сумата на две рати, 100 милиони веднаш и 100 милиони во август 2021 година, а наводно би платиле и дополнителни 20 милиони бонуси во случај на освојување на Лигата на шампионите.

Претходно беше споменато дека Сити Меси ќе плаќа 50 милиони евра годишно, но сето тоа падна во вода и граѓаните ќе мора да почекаат уште десет месеци за да се обидат повторно да го донесат одличниот Аргентинец.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com