Connect with us

Фудбал

Нема поголема птица преселница од Хонда: Јапонецот од време на време оди од еден континент на друг

Јапонскиот фудбалер ќе потпише за Судува.

Хонда е снимена во Каунас, а медиумите во Литванија тврдат дека наскоро таму ќе стане официјален член на големата Судува.

Поранешниот јапонски репрезентативец кратко време беше во Азербејџан, но наскоро го напушти Нефтчи Баку.

Претходно играше во Португалија за Портимоненсе, во Бразил за Ботафого, во Холандија за Витесе, во Австралија за Мелбурн, во Мексико за Пачука, во Италија за Милан и во Русија за ЦСКА Москва.

Тој е вистинска птица преселница, промени многу земји и континенти, па дури беше и тренер на Камбоџа.

Facebook