Connect with us

Фудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Баерн се заблагодари на Перишиќ!

Баерн Минхен официјално се заблагодари на Иван Перишиќ. Баварскиот клуб на своите социјални профили му се заблагодари на хрватскиот напаѓач со слика на која се наоѓа Перишиќ и три трофеи освоени од германскиот тим оваа сезона.

„Благодарам за сè Иван“, ова е пораката на Баерн по зборовите на тренерот Ханс Флик кој потврди дека Хрватот нема да се врати во Германија во шампионскиот тим!

Германскиот тим одлучи да не го откупи договорот на хрватот од Интер, како и оние на Кутињо и Одриозолан.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com