Поврзи се со нас

Фудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Кике Сетиен доби отказ од Барселона!

После срамниот пораз што го претрпе во ЛШ против Баерн, тој само го чекаше моментот кога ќе биде официјално отпуштен.

-текстот продолжува по рекламата-

Пред неколку минути на официјалниот профил на Твитер на Барселона беше објавено дека Кике Сетиен не е повеќе тренер на Барселона.

„Кике Сетиен не е повеќе тренер на Барселона. Новиот тренер ќе биде претставен во наредните денови“, стои во објавата на официјалната страница на Твитер на Барселона.

-текстот продолжува по рекламите-

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама