Connect with us

Фудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Ред Бул ги победи Барселона, Баерн и Милан! Носи германски талент за само 500 илјади евра!

Минатиот мај, тој го имаше своето деби на 18 годишна возраст со Херта Берлин. Оттогаш, половина од погледот на Европа е свртени кон него. Лазар Самарџиќ конечно го направи изборот и во иднина ќе го носи дресот на Лајпциг.

Барселона – пред сè – но и Баерн и Милан го следеа младиот талент, но Ред Бул беше во пол позиција и успеа да најде договор со семејството на момчето. Зделката е готова, денес пристигна и потписот на германскиот офанзивен играч за врска. Цена на трансферот изнесува 500 илјади евра, за играч роден во 2002 година кој потпиша договор во траење од 5 години со Лајпциг.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com