Connect with us

Фудбал

Откриена е причината за изненадувачкиот избор на Годин

Нема ништо официјално, барем засега.

Сепак, се чини дека иднината на Диего Годин е во Каљари. И една од главните причини за овој избор може да биде… неговата сопруга.

Централниот бек на Интер се чини дека е многу близу до трансфер во Сардинија, токму таму каде што се роди неговата сопруга.

Една од причините што може да го натера Годин да прифати трансфер во Каљари може да биде неговата сопруга Софија.

Причината има врска со нејзиното потекло. Таа е, всушност, ќерка на Хозе Оскар Ерера, со прекар Пепе, кој одигра 147 натпревари за „црвено-сините“ од 1990 до 1995 година.

Софија е родена во Каљари и ова може да објасни многу работи. Уругвајскиот бек сака да ја израдува својата сопруга, со тоа што ќе се врати во својата татковина.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com