Connect with us

Фудбал

Овој човек е чудо невидено: Дали го видовте потегот и голот на Алфонс Дејвис? (ВИДЕО)

Канада ја победи Панама со 4-1 во квалификациите за СП.

Уште еден феноменален натпревар одигра играчот на Баерн, Алфонсо Дејвис, кој во 65. минута од натпреварот на кој начин му донесе предност на својот тим од 2:1.

Иако беше многу подалеку од противникот кој одеше кон топката, Дејвис повторно ги искористи своите неверојатни тркачки способности за да дојде до топката.

Потоа со пета ја спаси топката и ја остави на теренот, ја продолжи трката кон голот, се ослободи од ривалот и потоа ја погоди голманската мрежа на гостите за водство на Канада.

Ова е без сомнение еден од најубавите голови видени оваа година, а Дејвис покажа дека навистина е неверојатен фудбалер.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама