Connect with us

Фудбал

Озил се враќа и лошо го исмева ривалот на Арсенал

Месут Озил е еден од најкоментираните ликови на социјалните мрежи. Германецот со турско потекло ако не го привлече вниманието на теренот, тој дефинитивно ќе го стори тоа надвор од него.

На Твитер го прашаа дали ќе се повлече, или ќе игра за Тотенхем. Неговиот одговор беше јасен и ги натера навивачите на „Топчиите“ да го исмејуваат нивниот ривал.

„Ако не сакам да освојам ниту еден куп, ќе морам да одам таму“. – пишува Озил на твитер. Иднината на Озил во Арсенал не е јасна, не е познато дали ќе има минути за него, бидејќи раководството не го сака.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com