Поврзи се со нас

Фудбал

Поради поразот од Македонија, селекторот на Грузија остана без работа

Селекторот на репрезентацијата на Грузија, Владимир Вајс поднесе оставка по поразот од Македонија. Македонија славеше со голот на Горан Пандев со што обезбеди пласман на историско ЕП:

-Мојата работа е завршена. Времето истече. Благодарам на грузиските навивачи, играчите и новинарите. Беше ова тешко време, но беа тоа добри пет години во мојот живот. Жал ми е, изјави сега веќе екс селекторот на Грузија.

loading...

Facebook