Connect with us

Ракомет

Поранешен ракометар на Бутел почина на 40 години

Алексеј Григорјев беше поранешен ракометар на македонскиот клуб Бутел, а во текот на кариерата играше и за Мешков Брест, Мотор Запорожје, Динамо и Нева Санкт Петербург.

По завршувањето на кариерата тој се занимавал со приватен бизнис.