Поврзи се со нас

Фудбал

Позитивни на Ковид 19 и во репрезентацијата на Грузија пред мечот со Македонија

Хвича Кварацхелија и Леван Шенгелија се позитивни на коронавирус, односно Ковид 19, па овие двајца фудбалери нема да настапат за Грузија на утрешниот меч против Македонија.

-Повтореното тестирање на Хвича Кварацхелија и Леван Шенгелија го потврди вирусот. Играчите, според протоколот, се во изолација и ќе бидат под надзор на лекарски тим во наредните денови, соопштија од Фудбалската федерација на Грузија.

Позитивни има и во нашата репрезентација. Крсте Велковски и Кире Ристевски добија позитивни тестови на дополнителното тестирање. Претходно и голманот Даниел Божиновски беше позитивен.

 

 

loading...

Facebook