Поврзи се со нас

Фудбал

Познати се судиите за мечот со Грузија, ќе има и ВАР

Во четврток, Македонија го игра историскиот меч за пласман на ЕП. Противник е селекцијата на Грузија, со која два пати во Лигата на нации игравме нерешено. Финалето од плејофот се игра во Тбилиси, а познати се и судиите. Главен судија е Ентони Тејлор, а асистенти му се Гери Бесвик, Адамн Нун и Крег Поусон.

Стадионот во Тбилиси ќе има ВАР соба.

 

loading...

Facebook