Connect with us

Фудбал

Проблеми во Рен: Короната го диктира ритамот на тренингот

Новата сезона во Франција започна изминатиот викенд, а веќе денес Рен се соочува со големи проблеми.

Имено, откако еден фудбалер со позитивен тест на корона беше откриен во четвртокот, два дена пред дуелот со Лил, од Рен вчера ја известија јавноста за уште три нови случаи.

„Штом беа познати резултатите, играчите беа изолирани и беа сместени во петнаесетдневна изолација“, посочија од Рен.

Тие додадоа дека ќе ги прилагодат своите тренинзи според упатствата на протоколот COVID и дека ќе тренираат во помали групи.

loading...

На крајот, да потсетиме дека Рен ремизираше на гостувањето кај Лил во првото коло од шампионатот.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com