Connect with us

Фудбал

Проблеми за Динамо Загреб вечерва: Теренот не се гледа од густата магла (ФОТО)

Динамо Загреб вечерва од 21 часот ќе го почне својот четврти натпревар во групната фаза од Лигата на Европа во која ќе го пречека Спартак Трнава на свој терен.

Хрватскиот тим има шанса уште вечерва со победа да обезбеди пласман во нокаут-фазата, но пред натпреварот се појавија неочекувани проблеми на кои не може никако да се реагира.

„Максимир“ на речиси еден час пред натпреварот го „окупираше“ густа магла, а теренот едвај се гледа.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com