Connect with us

Фудбал

Реал е бесен, договорот за Азар не се почитува

Реал Мадрид е лут на белгиската фудбалска федерација.

Шпанскиот клуб, всушност, го молеше селекторот на Белгија да не ги повика Еден Азар и Тибо Куртоа за двата предизвици во Лигата на нациите.

Голманот се врати во Шпанија во петокот и се приклучи на собирот на тимот на Зидан, додека Азар остана со своите соиграчи од репрезентацијата, но не беше активиран од селекторот Мартинез дури и на натпреварот во вторникот против Исланд.

Според АС, зделката била поранешната sвезда на Челси да игра неколку минути и самиот тренер уверувал на прес-конференцијата дека тоа ќе се случи.

loading...

Сепак, Азар не одигра ниту една минута, а ова ги разбесни Лос Бланкос.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com