Connect with us

Фудбал

Реал ги демантираше наводите за „реалната“ цена на Азар

Еден Азар го напушти Челси минатото лето и се пресели во Реал Мадрид. Наводно, Кралевите платиле 100 милиони евра за неговиот трансфер во тоа време.

Тоа е она што го кажаа официјалните информации.

Сепак, белгиските медиуми една година подоцна ја донесуваат приказната дека Азар чини многу поскапо.

Приказната вели дека Реал и Челзи се согласија играчот да биде платен на три рати: 40 милиони евра во 2019 година, 56 милиони евра во 2020 година и 64 милиони евра во 2021 година.

loading...

Кога сè ќе се собере, се достигнува бројката од 160 милиони евра.

Сепак, Реал Мадрид сега се огласи и рече дека Азар навистина чинел „само“ 100 милиони евра и дека сè друго е само медиумска шпекулација.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com