Поврзи се со нас

Фудбал

Реал Мадрид-Интер можни состави

За неколку часа во Мадрид ќе се одигра дуелот Реал-Интер. Со оглед на тоа дека „Сантијаго Бернабеу“ се реновира, но и со оглед на тоа дека нема публика, мечот, како и сите претходни кога Реал беше домаќин, ќе се одигра на стадионот „Алфредо ди Стефано“.

Двата имаат проблеми со повредени играчи. Кај Реал ќе ги нема Карвахал, Милитао, Начо, Одегард и Одриозола, додека кај Интер, главниот фудбалер Лукаку, Сенси и Весино.

РЕАЛ МАДРИД – ИНТЕР (ПОЧЕТОК 21:00 ЧАСОТ)

МОЖНИ СОСТАВИ:

РЕАЛ МАДРИД: Куртоа, Васкез, Варан, Рамос, Менди, Валверде, Касемиро, Крос, Асенсио, Бензема, Азар

ИНТЕР: Хандановиќ, Дамброзио, Де Врај, Бастони, Хакими, Видал, Брозовиќ, Јанг, Барела, Лаутаро, Перишиќ.

 

loading...

Facebook