Поврзи се со нас

Фудбал

Ристовски нема иднина во Спортинг Лисабон

Според португалскиот весник „Рекорд“, во јануарскиот преоден рок македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски ќе мора да побара нов клуб. Тој нема иднина во Спортинг Лисабон, а тоа го покажа и тренерот Рубен Аморим со одлуката да го испрати во Б тимот. Се спомнуваше дека Спартак Москва е заинтересиран, имаше шпекулации дека во летниот преоден рок Ристовски ќе замине таму, но сепак тоа не се реализираше. Но, „Рекорд“ тврди дека во јануари македонскиот репрезентативец спогодбено ќе го раскине договорот и ќе може како слободен играч да побара нова средина.

 

loading...

Facebook