Поврзи се со нас

Фудбал

Роналд Куман пристигна во Барселона

Холандскиот тренер Роналд Хоман денеска пристигна во Барселона.

Тој ќе го замени Кике Сетиен на клупата на Каталонците, човекот кој беше отпуштен по срамниот пораз од Баерн (8:2) во четвртфиналето на Лигата на шампионите.

57-годишниот стручњак со тоа ќе ја напушти позицијата селектор на репрезентацијата на Холандија, каде треба да го замени Французинот Арсен Венгер.

Поранешниот играч на Барса треба да потпише договор веднаш по неговото пристигнување.

Тој ќе ја има многу тешката задача да го врати клубот во самиот врв на шпанскиот и европскиот фудбал бидејќи тимот е добро разнишан по катастрофата од Баерн.

Advertisement

Facebook

Реклама