Connect with us

Фудбал

Шок и неверување: Оценката на Герет Бејл на ФИФА 21 ги изненади сите

Фановите на играта со нетрпение го очекуваат 6 октомври, кога „EA Sports“ ќе ја објави „FIFA 21“.

Новото издание на легендарната игра треба да биде подобро од претходното затоа што американската компанија најави многу измени.

Деновиве се појавуваат и рејтинзи на играчите на ФИФА 21, а сега е познато дека Лионел Меси ќе биде играчот со најдобар резултат. Фудбалерот на Барселона ќе има осенка 93, а следен е Кристијано Роналдо со резултат 92.

Тука се и Нејмар (91), Де Бруине (91), Салах (90) и Мбапе (90). Но, сигурно најголемото разочарување е Герет Бејл кој доживеа неверојатен пад за само неколку години.

Пред неколку години, играч на Реал Мадрид имаше оценка 90 на играта на ФИФА, а на изданието на ФИФА 21, Велшанецот има скромна оценка 79 и воопшто не е во ТОП 100 според оценките.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com