Connect with us

Фудбал

Што е Меси за Барселона, тој е за Реал Мадрид: Стани и потоа кажи Серхио Рамос!

Серхио Рамос уште еднаш покажа што значи да се биде капитен и лидер во тим, а особено е одлично кога станува збор за Реал Мадрид.

Имено, имајќи предвид дека клубот е во тешка ситуација поради панемијата на коронавирусот, тој реши да ги собере сите играчи и да разговара со него за намалување на платата.

Тоа го стори самоиницијативно, а играчите го прифатија неговиот предлог, бидејќи тој веднаш рече дека ќе стори се за да му помогне на клубот.

За него е подготвен и нов договор, но тој не сака да го потпише под овие услови и бара клаузулата за намалување на платата да биде вклучена во договорот.

Навистина е реткост еден фудбалер да го сака клубот исто колку што Серхио Рамос го сака Реал Мадрид, а тоа го покажува и надвор од теренот.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com