Поврзи се со нас

Фудбал

Што ќе се случи со Лионел Меси во јануари?!

Се пишува дека Лионел Меси во јануари следната година би можел да потпише преддоговор со што би се обврзал на заминување во Манчестер Сити.  Како што пишува Телеграф, Барселона во наредниот преоден рок ќе биде отворена за преговори, бидејќи на Меси му останува само уште една година од договорот.

По оваа сезона станува слободен играч и тешко е да се очекува дека ќе потпише нов. Барселона се уште може да заработи, но тоа нема да биде случај доколку замине по крајот на сезоната. Неодамна челниците на Барселона на Меси понудија намалување на условите, а тој ги одби разговорите, па ситуацијата остана „статус кво“.

 

loading...

Facebook