Поврзи се со нас

Фудбал

Силекс со два гола негатива на полувреме

Силекс ги одмерува силите со Карабах во рамките на квалификациите за Лигата на шампионите. Македонскиот претставник на полувреме замина со два гола негатива.

Резултатот беше отворен уште во 11. минута од натпреварот. Ромеро беше прецизен и му донесе водство на својот тим од 1:0.

Домашната екипа во 40. минута го зголеми водството на 2:0 преку Гвериер. Но, тука ситуацијата е малку спорна, а прашањето кое се наметува е дали имаше фаула над Божиновски. Како изгледаше сето тоа може да се види на видеото подолу.

Кратовчани ќе имаат тешка задач, а негативата од два гола секако, не им оди во прилог.

Advertisement