Connect with us

Фудбал

Скандал со Роналдо: Му се развикал на судија и удрил навивач кој сакал селфи (ВИДЕО)

Додека играчите се враќаа во тунелот на пауза, Португалецот влета во бес.

Кристијано Роналдо ги загуби нервите на крајот од првото полувреме од мечот од азиската Лига на шампиони против Шабаб и Ал-Ахли. Додека играчите се движеа до тунелот на пауза, Португалецот најпрво му викна на судијата, а потоа со гради на теренот удри човек кој сакаше да направи селфи со ѕвездата, објави гонг .

Гневот на Кристијано беше предизвикан од два спорни моменти во противничкиот шеснаесетник. Тој прво се спушти по еден на еден со дефанзивец, а потоа топката удри во рака на противникот по неговите странични ножички.

Откако судијата означи крај на првото полувреме со резултат 1-1, Роналдо (38) почна да му вика на главниот судија од Кина – Фу Минг, мавтајќи со раката во лице. На пат кон соблекувалната неколку пати го стави прстот на око и извика: „Разбуди се, разбуди се, по ѓаволите!“Во тој момент на патот му се испречи човек од службените лица на натпреварот кој имал намера да направи селфи со него. Лутиот Роналдо, сепак, не само што застанал, туку го удрил човекот во градите.

Facebook