Поврзи се со нас

Фудбал

Солскјер пред отказ, Манчестер Јунајтед почна преговори со Покетино

Манчестер Јунајтед почнал преговори со Маурицио Покетино, тврди „Evening News“. Раководството на „Црвените ѓаволи“ го загуби трпението со Оле Гунер Солскјер поради лошите резултати, особено по поразот синоќа во Истанбул, па решиле да побараат негова замена.

Наводно Покетино изразувал желба да го превземе англискиот великан. Порано се поврзуваше со клупата на овој тим, а ќе видиме што ќе се случи.

loading...

Facebook