Connect with us

Фудбал

Стигна казната за немирниот Мегвајер

Хари Магуиер, фудбалер на Манчестер Јунајтед, беше прогласен за виновен за напад, отпор при апсење и за поткуп на полицијата.

Сите очекуваа парична казна за фудбалерот на Манчестер Јунајтед, но тоа не се случи, па пристигна многу полоша казна.

Имено, тој беше осуден на 21 месец и десет дена затвор, но бидејќи ова е негов прв прекршок, неговата казна беше сменета на три години условна казна.

Сето она што го пишуваа грчките медиуми беше потврдено од бројни медиуми во Англија, вклучувајќи ги „TheSun“ и „Dailymail“.

Прашањето е сега како ќе реагира од Манчестер Јунајтед на крајот на краиштата, и дали ќе го остави како член на тимот по овие настани.

Ова е нешто што фрли голема дамка на неговата кариера, и тој е скоро сигурен дека ќе ја изгуби капитенската лента во Манчестер Јунајтед.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com