Поврзи се со нас

Фудбал

Суарез безмилосен против Барселона! Погледнете што им прави на каталонските лидери

Продолжува шаховската партија помеѓу Барселона и Луис Суарез! Уругвајскиот напаѓач е отстранет од тимот, но разговорите за раскинување на договорот сè уште не достигнаа „светло“ на крајот од тунелот.

Во последните часови, „Карусел доверливо“ ја открива последната понуда што Каталонците ја дадоа на бројот „9“ за раскинување на договорот.

Барселона претходно оваа недела се состана со адвокатите на Уругваецот и ги информираше дека каталонските лидери се подготвени да му дадат на Суарез 7 милиони евра за раскинување на договорот.

Тоа е половина од заработените 14 милиони евра. Клубот е подготвен да плати половина од договорот. Понуда што одборот на Барселона ја смета за фер и пропорционална, но која веднаш беше одбиена.

Тоа дури не му беше соопштено на играчот, бидејќи адвокатите имаат наредба од Луис Суарез да не простува ниту едно евро. И тоа не е блеф или преговарачка позиција. Доколку Барселона сака Суарез да си замине, ќе мора да му плати 14 милиони евра.

Advertisement

Facebook

Реклама