Connect with us

Фудбал

Таткото на sвездата на Баерн експлодира: Не ги очекувавме овие валкани лаги

Ули Хоенис даде силни изјави за обновување на договорот со Алаба, обвинувајќи го менаџерот на играчот Пини Захави дека тој е „пирана“ која сака само пари.

Сега има одговор од таткото на играчот Џорџ, кој за Скај Спорт рече:

„Јас го однесов Давид во Баерн кога беше тинејџер. Со текот на годините, имавме различни можности за трансфер, но ние бевме коректни и секогаш одлучувавме да останеме“.

„Не очекував дека Баерн ќе шири валкани лаги во јавноста за платата. Да се ​​каже дека не е постигнат договор поради платата е валкано обвинување“.

loading...

„Сето ова затоа што не ги прифативме бројките што ни беа понудени“.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com