Connect with us

Фудбал

Тоа е тоа: Челзи има нов голман!

Лондонски Челзи донесе нов голман.

Меѓу стативите на „сините“ ќе биде 28-годишниот сенегалски голман Едуард Менди. Договорен е трансферот помеѓу Рен и Челси, а самиот Менди одамна ги договори своите услови и наскоро и официјално ќе стане нов член на лондонскиот клуб.

Менди веќе е на пат кон Лондон. Тој прво ќе треба да ги помине лекарски прегледи, а потоа ќе потпише повеќегодишен договор.

Сенегалецот треба да го преземе местото на единицата од тоталното промашување, најскапиот голман на светот, Кепа Аризабалага.

Деталите за договорот сè уште не се познати.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com