Connect with us

Фудбал

„Тој останува во моето срце, беше неверојатно да се работи со него“

Според извештаите на „Скај Спорт“, клубот кој е во предност за обезбедување на услугите на поранешниот играч на Милан, Тијаго Силва е Челси. Трениран Френк Лампард е подготвен да потпише 1-годишен договор со него. Томас Тухел од друга страна го поздрави Тијаго Силва, заблагодарувајќи му се за решеноста во последните години, во одбрана на боите на ПСЖќ

„Зборуваме за мојот капитен, задоволство беше да тренирам квалитетен играч како него. Тиаго го даде своето срце и целата своја енергија на теренот. Тој сакаше да ја освои ЛШ и тоа го заслужува. Имавме некои тешки периоди, дури и големи разочарувања“, рече Тухел и додаде:

„Горд сум што тој беше мојот капитен. Разговараме со клубот и со него за да ја разјасниме оваа состојба. Без разлика каква ќе биде одлуката, тој секогаш ќе биде мој играч. Тој е во моето срце, беше неверојатно да се работи со него“.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com