Поврзи се со нас

Фудбал

Тренерот на Барселона, Роналд Куман отворено за Меси и Антоан Гризман

-Меѓу нив нема никаков проблем, беа првите зборови на Роналд Куман на прес конференцијата во пресрет на викенд пресметката со Атлетико Мадрид. Новинарите се интересираа дали навистина има конфликт помеѓу Аргентинецот и Французинот, а тренерот негира такво нешто. Куман воедно додава дека фудбалери како Меси пора да бидат почитувани, што не е таков случајот со новинарите во Шпанија.

Што се однесува до неговото евентуално заминување, Куман одговори:

„Не, и на ова прашање повеќе нема да одговарам, вели Куман, сепак додава дека Меси има уште една година од договорот и тој ќе го одработи, за потоа никој ништо не знае.

loading...

Facebook