Connect with us

Фудбал

Тренерот на ФК Јагодина беше погоден од гром

Трагедија се случи на тренинзите на младинските категории во ФК Јагодина.

На вчерашниот тренинг молња го погоди тренерот на младинските категории на ФК Јагодина околу 19 часот, а на овој тренер веднаш му беше укажана помош.

Потоа тој веднаш бил пренесен во Општата болница во Јагодина, а според директорот на болницата, лекарите се борат за неговиот живот.

Во моментот кога удри молњата, на теренот имаше неколку помлади категории на овој клуб, но никој не беше повреден.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com