Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Барселона се „прошета“ во Торино, Јунајтед со „петарда“ го испрати Лајпциг

Барселона се чини дека премногу лесно, или  рутински стигна до победа од 2:0 на гостувањето кај Јувентус во Торино. Видно беше отсуството на Роналдо, но и на дефанзивците Кјелини и Де Лихт.

Дембеле во 14-та минута на асистенција на Меси, кој во 91 минута од пенал погоди, беа стрелци на головите.

Манчестер Јунајтед со 5:0 славеше против Лајпциг. Гринвуд, Рашворт хет трик и Марсиал погодија за убедлив триумф и прво место со максимални шест бодови.

 

Комплетни резултати ЛШ, групи Ф, Г, Х и Ј

 

Краснодар – Челзи 0:4

Башакшехир – ПСЖ 0:2

Севиља – Рен 1:0

Борусија Дортмунд – Зенит 2:0

Бриж – Лацио 1:1

Јувентус – Барселона 0:2

Ференцварш – Динамо Киев 2:2

Манчестер Јунајтед – Лајпциг 5:0

loading...

Facebook