Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Да се наежиш од спотот- Цел живот, Македонија! Ви благодариме момци!

Фудбалката федерација објави видео спот во пресрет на историскиот меч со Грузија кој се игра во четврток, а на кој победа ќе значи пласман на ЕП. Од видеото секој искрен фан, секој граѓанин на оваа држава ќе се наежи. Ова е момент кој го чекаат неколку генерации, кои го сонуваа неколку фудбалери и селектори, но сега сме на само еден натпревар до постигнување на најголемиот успех во историјата на фудбалската федерација на Македонија.

 

loading...

Facebook