Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Доктор излегол да соопшти вест за Марадона, а пред болницата лудница

Диего Армандо Марадона е опериран. Имал крварење на мозокот, а лекарите извршиле итна операција.

За среќа операцијата поминала во ред, траела еден час и половина. Потоа хирургот излегол пред болницата да ги соопшти информациите, а пред вратите беа собрани фановите на Марадона, па настана вистинска лудница.

Кога слушнале дека Марадона е добро почнаа да пејат пред болницата, со тоа покажаа каков статус ужива аргентинската легенда.

 

loading...

Facebook